Tüm Kategorileri Göster (Konser, Tiyatro, Sergi, Kurs, Eğitim, Kamp, Yarışma, Konferans, Seminer, Gezi, Fuar, Festival, İmza Günü, Panel, Webiner ve daha birçoğu
zEtkinlik.com Yeni Etkinlik Rehberiniz
zEtkinlik.com a Giriş Yap
zEtkinlik.com Etkinlik Havuzundaki Binlerce Etkinliğe Etkinlik Gezginimiz ile Arama Yaparak Ulaşabilirsiniz.
KONSERSAHNE SANATLARIEĞİTİMSPORFUARGEZİSERGİYARIŞMA
Sana en yakın etkinlikeri bul -  Etkinlik Havuzumuzda sana uygun bir çok etkinlik var. Etkinlik Gezginimizi Kullanın

Etkinlik Şehrinizi Seçiniz


 

İmera etkinliği.

İmera

  • Tarih:24 Mart Cuma
  • Yer:222 Park
  • Ekleyen:ZEtkinlikAbone Ol

İmera

İmera Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!İmera Etkinliğini Twitter'da paylaş!İmera Etkinliğini Google+'da paylaş!İmera Etkinliğini Pintereset'de paylaş!İmera Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!İmera Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!

İmera etkinliği.

24 Mart 2017/Cuma 22:30 Bu Etkinliği Kaçırdınız! :(

İmera, 24 Mart Cuma Eskişehir 222 Park Retro Hall sahnesinde sizlerle..

."Akıp giden zamanın içinde, Yıldıray Yanlı ve Hüseyin Ulusan tarafından 2014 yılının ocak ayında kurulan İmera; ismini Karadeniz coğrafyasına miras kalan dillerden Rumcada ''Gün''anlamına gelen sözcükten almıştır. Köklerini Karadeniz’in doğasında, geçmiş günlere uzatan İmera, dallarını gelecek günlere ulaştırmayı ve geleceğe uzanan bu dallarda yetiştirdiği her bir ürünü, sizlere hak ettiği değerlerde sunmayı kendine gaye edinmiştir.Logomuzda Karadeniz coğrafyasının ve İmera’nın ilham aldığı üç önemli unsuru kullandık. Kullanılan Sümela tasviri tarihimizi, yeşil renkle tasvir edilen ağaçlar Karadeniz’in doğasını, mavi renkle tasvir edilen deniz ise Karadeniz’i temsil etmektedir. Bu 3 unsur ışığının ardından doğan İmera, ‘’Her gün, bir hikâye Karadeniz’de…’’ düşüncesi ile coğrafyamızın tozlu tarihinde kimsenin el sürmediği, kaybolmaya yüz tutmuş ezgileri ve hikâyeleri ortaya çıkarmayı, korunmaya değer otantik yapısı ile müziği korumayı, kendisine hedef edinmiştir.Karadeniz kültürünü temsil etme amacımızın; bilgili olmak, birikimli olmak, çok çalışmak, özverili olmak ve en önemlisi sorumluluk yükünü taşımaktan geçtiğinin bilincindeyiz. Coğrafyamızın kültürel zenginliği ile yürümeye başladığımız bu yolda, popüler kültürle idam edilmiş, sözde Karadeniz müziğine karşı; Karadeniz’de halen yaşatılan çeşitli dillerdeki destanları, ağıtları, türküleri araştırıp, hassas yapılarını bozmadan, yeniden yorumlamayı; evrensel boyuta taşımayı amaç edindik.Bu amaç doğrultusunda, serüvenin ilk basamağı olan albüm çalışmamızı tamamlamış bulunmaktayız. Rumcada ilk / bir anlamına gelen ''ENA'' isimli albümümüz, yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Bu albümde anonim eserlerin yanı sıra çok sayıda beste de bulunmaktadır. Albümümüzde bir çok sanatçı dostumuz ve müzisyen arkadaşımız emek harcamış, bizlere destek olmuştur. Bu uzun yolda desteklerini bizlerden esirgemeyen tüm sanatçı ve müzisyen dostlarımıza, bizleri takip eden siz değerli dostlarımıza sonsuz teşekkür ederiz."Ve diyoruz ki;Karadeniz'deki sevda, özlem, hasret, kavuşma hikayelerini sizlere sunmak için geldik.

Bu Etkinlik İçin Bir Yorum Girin

İmera Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!İmera Etkinliğini Twitter'da paylaş!İmera Etkinliğini Google+'da paylaş!İmera Etkinliğini Pintereset'de paylaş!İmera Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!İmera Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!
yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler