Tüm Kategorileri Göster (Konser, Tiyatro, Sergi, Kurs, Eğitim, Kamp, Yarışma, Konferans, Seminer, Gezi, Fuar, Festival, İmza Günü, Panel, Webiner ve daha birçoğu
zEtkinlik.com Yeni Etkinlik Rehberiniz
zEtkinlik.com a Giriş Yap
zEtkinlik.com Etkinlik Havuzundaki Binlerce Etkinliğe Etkinlik Gezginimiz ile Arama Yaparak Ulaşabilirsiniz.
KONSERSAHNE SANATLARIEĞİTİMSPORFUARGEZİSERGİYARIŞMA
Sana en yakın etkinlikeri bul -  Etkinlik Havuzumuzda sana uygun bir çok etkinlik var. Etkinlik Gezginimizi Kullanın

Etkinlik Şehrinizi Seçiniz


 

Topkayı Sarayı ve Harem etkinliği.

Topkayı Sarayı ve Harem

  • Tarih:18 Şubat Pazar
  • Yer:Bilgi İstasyonu
  • Ekleyen:ZEtkinlikAbone Ol

Topkayı Sarayı ve Harem

Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini Twitter'da paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini Google+'da paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!

Topkayı Sarayı ve Harem etkinliği.

18 Şubat 2018/Pazar 09:30 Bu Etkinliği Kaçırdınız! :(

Antonina Turizm tarafından gerçekleştirilecek "Topkayı Sarayı ve Harem" turunda yerinizi alın.Osmanlı İmparatorluğu'nun yönetim yeri Topkapı Sarayı, 16.

yüzyıldan sonra padişahın konutunun da bulunduğu yer haline geldi. Yeniçeri isyanları, bayramlaşma törenleri, kılıç kuşanma, bayramlaşma, ulufe törenleri, idam, padişah mutfağının sırları ve tarifleri, padişahların kıyafetlerini diken ustalar… Haremin gizem dolu yaşantısı, hadım ağaların bilinmeyen yaşamları, cariyelerin gündelik yaşamı, valide sultanların saray entrikalar ve daha birçok bilinmeyenler…Buluşma Yeri ve Saati: Ayasofya Müzesi önü, Saat: 09.30  Güzergah: Sur-u Sultani, Bab-ı Hümayun, Matbaa-i Amire, Yeniçeri Ocağı, Darphane-i Amire, Babüsselam, Ahırlar, Mutfaklar, Harem-i Hümayun, Adalet Kulesi, Has Oda, Kutsal Emanetler, Hazine Dairesi, Arz Odası, Osmanlı Padişah Portreleri Salonu, Revan Köşkü, Sünnet Köşkü, Bağdat Köşkü, Mecidiye Köşkü. Aya İrini (dışarıdan), Darphane-i Amire, Soğukçeşme Sokağı.   Fiyata dahil hizmetler: Uzman rehberlik, sabah çay ve poğaça ikramı, öğle yemeği, Harem müze giriş ücreti.Fiyata dahil olmayan hizmetler: Topkapı Sarayı Müzesi giriş bileti (katılımcıların müze kartı olması tavsiye edilir. Aksi takdirde ek olarak Topkapı Sarayı giriş bileti için 30 TL ödenir) Müze Kartı olmayan misafirlerimiz, https://www.muze.gov.tr/muzekart_almak_istiyorum linkinden müze kart temin edebilir veya gezi öncesi Müze kapısından  kimlik ibraz ederek 40 TL karşılığında temin edilebilir.* Topkapı Sarayı  65 yaş ziyaretçiler için giriş ücreti almamaktadır. Hediye: Tur bilgi notlarıÖnemli Notlar:"1. Turumuz belirttiğimiz saatte başlayacaktır. Tur buluşma yerimizde hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız gerekmektedir. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmamıza ait olmadığını belirtmek isteriz.2. Tüm turlarımızda, turda anlatım yapan rehberinizi daha iyi duyabilmeniz için, rehber kulaklık sistemi kullanılmaktadır.Yararlı Bilgiler: Günlük gezi fiyatına öğle yemeği, müze girişleri ve bahşişler dâhildir. Katılımcıların mevsim koşullarına göre giyinmesi rica olunur. Katılımcılarımızın rahat bir ayakkabı giymesi ve yanlarında şemsiye, yağmurluk bulundurmaları rica olunur. Dinsel ibadet yerleri tur güzergâhı olması durumda, kadın katılımcıların yanlarında başörtüsü bulundurmasını rica ediyoruz."

Bu Etkinlik İçin Bir Yorum Girin

Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini Twitter'da paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini Google+'da paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Topkayı Sarayı ve Harem Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!
yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler