Tüm Kategorileri Göster (Konser, Tiyatro, Sergi, Kurs, Eğitim, Kamp, Yarışma, Konferans, Seminer, Gezi, Fuar, Festival, İmza Günü, Panel, Webiner ve daha birçoğu
zEtkinlik.com Yeni Etkinlik Rehberiniz
zEtkinlik.com a Giriş Yap
zEtkinlik.com Etkinlik Havuzundaki Binlerce Etkinliğe Etkinlik Gezginimiz ile Arama Yaparak Ulaşabilirsiniz.
KONSERSAHNE SANATLARIEĞİTİMSPORFUARGEZİSERGİYARIŞMA
Sana en yakın etkinlikeri bul -  Etkinlik Havuzumuzda sana uygun bir çok etkinlik var. Etkinlik Gezginimizi Kullanın

Etkinlik Şehrinizi Seçiniz


 

Vivi Soryano ile Embodied Parenting etkinliği.

Vivi Soryano ile Embodied Parenting

  • Tarih:19 Mart Salı
  • Yer:Galata Perform
  • Ekleyen:ZEtkinlikAbone Ol

Vivi Soryano ile Embodied Parenting

Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini Twitter'da paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini Google+'da paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!

Vivi Soryano ile Embodied Parenting etkinliği.

19 Mart 2019/Salı 10:30 Bu Etkinliği Kaçırdınız! :(

Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe hazırla Lise cağındaki çocuğunuzun eğitimine ve  geleceğine yatırım yaparken onlara nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu? Günümüz gençlerinin, iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun, çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, sizde kaygı mı uyandırıyor? Bu kaygı, bugünün iş dünyasındaki bilinmezlik arttıkça, daha da tetikleniyor mu?  Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi ve gerçekleştirmesi diğer bir tanımla bedenselleştirmesi (embodiment)  gerekir. Bu sayede, belirsizliğin çok olduğu bir dünyada, birey içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir.

Bu da ancak bireyin bedeni ile temasta olup bedende oluşan devinimlere odaklanarak kazanılan bilinçle mümkün olur. Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgün değerlerini” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor. Çağımızdaki hızlı değişimlere ve "kendini var eden geleceğe” genç çocuğunu hazırlamak ve ayak uydurmak isteyen ebeveynler için  genç çocuklarına nasıl rehberlik edebilecekleri konusunda Vivi Soryano kendilerini geliştirecekleri  beden odaklı içsel yolculuğa çağırıyor.“Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi", "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 3 saatlik deneyimsel bir atölye çalışması ile beden odaklı ebeveynlik kavramını araştıracağız. Ve kendi kariyerimizin tohumlarının atıldığı genç yaşlarımıza ve hayatımızın diğer dönüşüm noktalarına bir yolculuk yapacağız. İçimizdeki genç insan ile temas kurarak, bugüne uzanan hayat yolculuğunda ona nelerin rehber olduğunu beraber araştıracağız. Bu sayede genç çocuğunuz ile tınlamanız (resonance) kolaylaşacak. Ve beden odaklı ebeveynliğe bir adım atılmış olacak.     Vivi Soryano HakkındaBoğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Lesley Üniversitesinde Psikoloji Master’ı yaptı. Kariyerine Sensorimotor Psychotherapy, Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti.İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra kariyer koçluğu yaparak devam etti. Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye yardımcı oldu. Kendine ait olan kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu. Soryano, iki sene önce geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği bireysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin ve stres toleransının (resilience) artmasına ve beden odaklı farkındalık ile Özgün Varoluşun gerçekleşmesine (Embodied Presence) destek olmaktadır.

Bu Etkinlik İçin Bir Yorum Girin

Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini Twitter'da paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini Google+'da paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Vivi Soryano ile Embodied Parenting Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!
yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler