Tüm Kategorileri Göster (Konser, Tiyatro, Sergi, Kurs, Eğitim, Kamp, Yarışma, Konferans, Seminer, Gezi, Fuar, Festival, İmza Günü, Panel, Webiner ve daha birçoğu
zEtkinlik.com Yeni Etkinlik Rehberiniz
zEtkinlik.com a Giriş Yap
zEtkinlik.com Etkinlik Havuzundaki Binlerce Etkinliğe Etkinlik Gezginimiz ile Arama Yaparak Ulaşabilirsiniz.
KONSERSAHNE SANATLARIEĞİTİMSPORFUARGEZİSERGİYARIŞMA
Sana en yakın etkinlikeri bul -  Etkinlik Havuzumuzda sana uygun bir çok etkinlik var. Etkinlik Gezginimizi Kullanın

Etkinlik Şehrinizi Seçiniz


 

Uçan Adam Hezarfen etkinliği.

Uçan Adam Hezarfen

  • Tarih:17 Kasım Cumartesi
  • Yer:Kocaeli Marmara Koleji Sahnesi
  • Ekleyen:ZEtkinlikAbone Ol

Uçan Adam Hezarfen

Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini Twitter'da paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini Google+'da paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!

Uçan Adam Hezarfen etkinliği.

17 Kasım 2018/Cumartesi 10:00 Bu Etkinliği Kaçırdınız! :(

"Turumuz İstanbul’un en eğlenceli yerlerinden biri olan Tünel Meydanından başlıyor.Buradan Galata Kulesi’ne kadar ilginizi çekecek pek çok şey göreceksiniz.

Galata Kulesi’nin en üst katına asansörle çıkıp İstanbul’a kuş bakışı bakacağız. Üstelik günü heykeltıraş olarak bitireceğiz.Gezimiz, İstanbul’un en eğlenceli yerlerinden biri olan Tünel Meydanı’ndan başlıyor. Buradan Galata Kulesi’ne kadar ilginizi çekecek pek çok şey göreceksiniz.Gezimize meydana adını veren Tünel’i görerek başlıyoruz. Tünel aslında bir çeşit metro. Burası Londra Metrosu’ndan sonra Dünyanın en eski ikinci metrosu. Tünelin içine doğru yol alan vagonlar, Jules Verne’nin, “Dünyanın Merkezi’ne Seyahat” kitabını akla getiriyor.Tünel’den sonra Galata Kulesi’ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Kuleye inen cadde boyunca müzik aletleri satan mağazalar yer alıyor. Çocuklar için müzik aletlerinin oyuncakları yapılmış. Kısa bir yürüyüş sonunda masalsı görünümüyle Galata Kulesi çıkacak karşımıza. Kule o kadar yüksek ki bizler yanında çok küçük kalıyoruz.Hezarfen Ahmet Çelebi, kendi yaptığı kanatlarla kuleden Üsküdar’daki Doğancılar semtine kadar uçmayı başarmış. Galata Kulesi’nin en üst katına asansörle çıkıp İstanbul’a kuşbakışı bakacağız. Hezarfen’in ne kadar uzağa uçtuğunu görünce çok şaşıracaksınız. İnişi ise eski çağlarda olduğu gibi merdivenlerden yapacağız. Merdiven demişken şehrimizin en yakışıklı merdiveni Kamondo Merdiveni’nde bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmuyoruz.Öğle yemeği sonrası tam 500 yıllık Rüstem Paşa Han’da bulunan heykel atölyesine gidiyoruz. Burada heykel sanatçısı Nilhan Abla bizlere çamurdan heykel yapmayı öğretecek. Sizler de dilediğiniz bir şeyin heykelini yapıp bugünün hatırası olarak evinize götüreceksiniz.NOT:  Çocuklar heykel yaparken anne babalarla İstanbul’un en sıra dışı yapılarından sayılan ve bir zamanlar Katolik Manastırı olan Arap Camisi’ni geziyor hem onun hem de Karaköy’ün geçmişi hakkında anlatılan ilginç hikâyeleri dinliyoruz."Fiyata dahil olan hizmetler: Ömer Kokal ile uzman rehberlik hizmeti ve söyleşiler,Öğle YemeğiHeykel Atölyesi DeneyimiGalata Kulesi Giriş ÜcretiFiyata dahil olmayan hizmetler:Kişisel harcamalarAyrıntılarBaşlangıç ve bitiş saati: 10:00 – 14:00Katılım Yaşı 4 – 12 arasında, velisi ile birlikte olmalıdır.

Bu Etkinlik İçin Bir Yorum Girin

Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini Twitter'da paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini Google+'da paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Uçan Adam Hezarfen Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!
yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler