Tüm Kategorileri Göster (Konser, Tiyatro, Sergi, Kurs, Eğitim, Kamp, Yarışma, Konferans, Seminer, Gezi, Fuar, Festival, İmza Günü, Panel, Webiner ve daha birçoğu
zEtkinlik.com Yeni Etkinlik Rehberiniz
zEtkinlik.com a Giriş Yap
zEtkinlik.com Etkinlik Havuzundaki Binlerce Etkinliğe Etkinlik Gezginimiz ile Arama Yaparak Ulaşabilirsiniz.
KONSERSAHNE SANATLARIEĞİTİMSPORFUARGEZİSERGİYARIŞMA
Sana en yakın etkinlikeri bul -  Etkinlik Havuzumuzda sana uygun bir çok etkinlik var. Etkinlik Gezginimizi Kullanın

Etkinlik Şehrinizi Seçiniz


 

Fourfold etkinliği.

Fourfold

  • Tarih:21 Kasım Çarşamba
  • Yer:Moda Sahnesi
  • Ekleyen:ZEtkinlikAbone Ol

Fourfold

Fourfold Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Fourfold Etkinliğini Twitter'da paylaş!Fourfold Etkinliğini Google+'da paylaş!Fourfold Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Fourfold Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Fourfold Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!

Fourfold etkinliği.

21 Kasım 2018/Çarşamba 20:30 Bu Etkinliği Kaçırdınız! :(

22. İstanbul Tiyatro Festivali, 17 Kasım-4 Aralık tarihlerinde sizlerle buluşuyor.

Platform 0090 & OnderhetvelModa SahnesiKavramsal Çerçeve: Meryem BayramObjeler ve Performans: Guy Rombouts & Meryem BayramDramaturji: Igor DobricicIşık Tasarımı: Pol Matthé Ses: Azart Işık ve Ses Teknisyeni: Nele Verreyken Ses Çalıştırıcısı: Caroline Daish Kayıt: Ludo EngelsDış Göz: Mesut Arslan Kostüm: Johanna TrudzinskiTeknik: Jan Van GoethemGörsel sanatçı ve sahne tasarımcısı Meryem Bayram’ın kavramsal çerçevesini oluşturduğu Fourfold, merkezine insanın fiziksel mekânı inşa etme ve onunla ilişki kurma biçimlerini alan bir performans. Sabit bir anlatıya veya tek bir kavramsal çerçeveye direnen yapısıyla bu performans, her şeyden önce Meryem Bayram ve Guy Rombots arasındaki “canlı” bir karşılaşma.Fourfold’un çekirdeğini, iki sanatçı arasındaki “ilk buluşmanın” sürekli olarak yenilenmesi oluşturuyor: Birinin fiziksel mekânı inşa ederken, diğerinin bedeniyle bunu yanıtlaması, söze dayalı olmayan bu diyalogu merak uyandıran bir seyre dönüştürüyor. Dramaturjisi Igor Dobricic’e ait olan bu performansta, iki insanın sahnede dev bir kâğıt dörtgeni katlayarak, açarak ya da farklı malzemelerden sınırlar oluşturarak kurduğu anlam, pek çok soruyu beraberinde getiriyor: Sınır oluştururken nasıl engeller koyarız? Sınırlarla kurduğumuz engelleri nasıl aşarız? Engelleri nasıl keşfederiz? Mekânı yaşamak ve dönüştürmek mümkün müdür? Fourfold’da iki beden, giderek katmanlanan ve değişen bu anlatıyı, yenilenen bir üretim gücü olarak sunuyorlar.İstanbul Tiyatro Festivali ile uluslararası ve disiplinlerarası bir çalışma alanı olan Belçika merkezli Platform 0090 (www.0090.be) arasında uzun yıllara dayanan bir işbirliği bulunuyor. 2018’de İstanbul Tiyatro Festivali ve Platform 0090, Türkiyeli sanatçıların katılımı ve Türkiye’ye dair konuların, temaların ve bağlamların etkisiyle yoğun bir biçimde Türkiye kültürünü çağrıştıran beş yapımı seyircilere sunuyor. Bu yapıtlar “Flaman Seçkisi” ortak paydası altında ve Flaman Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle seyirciyle buluşuyor.Öğrenci Biletleri 10 TLYaklaşık 50’ sürer; ara yoktur.

Bu Etkinlik İçin Bir Yorum Girin

Fourfold Etkinliğini FaceBook'ta paylaş!Fourfold Etkinliğini Twitter'da paylaş!Fourfold Etkinliğini Google+'da paylaş!Fourfold Etkinliğini Pintereset'de paylaş!Fourfold Etkinliğini WhatsApp'da paylaş!Fourfold Etkinliğinin Kaynak Web Sayfasını Aç!
yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar yorumlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler